Plopsa-fan en ThemeParkVision-stafflid Nick Jespers (fun4life) draaide het voorbije weekend – van zaterdag 22 december tot maandag 24 december – rondjes op de Carrousel van Plopsaland De Panne, voor het goede doel.
Tijdens de wintermaanden verwacht je niet meteen een 'recordpoging' op een outdoorattractie in een pretpark. Toch was Plopsa-fan en ThemeParkVision-stafflid Nick Jespers zo gek om 48 uur lang rondjes te draaien voor het goede doel op de Carrousel van Plopsaland De Panne. Hij stapte zaterdag 22 december omstreeks 13.00 uur op en beëindigde zijn actie 48 uur later, op maandag 24 december om iets na 13.00 uur.
Een record?
"Met mijn actie wil ik zeker geen record verbreken, maar gewoon geld inzamelen voor Music for Life van Studio Brussel. Ik heb gezocht of er reeds een record 'Carrousel zitten' bestaat, maar vond er niets over terug. Misschien heb ik het record dus verbroken… wie weet?", verduidelijkt Nick.
Tijdens de zomermaanden hebben 8 Walibi Belgium-fans ook een gelijkaardige actie gedaan. Ze draaiden maar liefst 74 uur lang rond in reuzenrad 'La Grande Roue' voor het goede doel, waarmee ze het record van de collega's uit Walibi World met 2 uur overtroffen. De actie in Walibi Belgium bracht € 5600 op, wat integraal naar Make-a-Wish ging.
Koude
De eerste nacht was het voor Nick uitzoeken hoe en waar hij het best kon slapen op de draaimolen. De eerste nacht heeft hij slechts drie uurtjes geslapen. "Ik sliep beide nachten op de bank, op de bovenverdieping van de Carrousel. In een koets of op een paard zou ik zeker niet kunnen slapen of zou ik zelfs misselijk worden. Tijdens de eerste nacht had ik bijzonder veel last van de koude op mijn gezicht. Dit loste ik iets na middernacht op door een deken bovenop mijn gezicht te leggen. Hierdoor viel het allemaal beter mee.", licht hij toe.
De tweede nacht viel Nick sneller in slaap dan verwacht. "Tijdens de tweede nacht - van zondag op maandag - heb ik ongeveer 8 uurtjes geslapen. Zo ongeveer meteen na parksluiting ben ik in de drie slaapzakken gekropen en ben ik ook meteen in slaap gevallen. De attractiebedieners wisten me in de ochtend te vertellen dat er heel wat Plopsaland-werknemers me zijn komen bezoeken tijdens die nacht. Jammer dat ik toen al aan het slapen was... maar toch fijn dat ze allemaal wat geld gegeven hebben aan het goede doel!"
Gulle gevers
Meteen na Nick zijn laatste rondje werd het geld geteld. Opvallend was dat er maar liefst twee briefjes van € 50 bij zaten! Naast de vele briefjes van € 20, € 10 of € 5, waren er ook veel muntjes van € 2 bij. "Schijn bedriegt, moeten ik wel zeggen. Want als we munten van € 2 bij elkaar tellen kwamen we al vlug uit op meer dan € 120!", zegt Nick verbaast.
De bezoekers van Plopsaland De Panne / Ketnet Freezzz gaven maar liefst € 897,12! Plopsa verdubbelde het bedrag en maakte er een rond getal van: € 2000!
In beeld
Benieuwd hoe zo'n nachtelijk ritje op de Carrousel er uit ziet? Nick heeft enkele beelden gemaakt. Tot circa minuut '0.30" zie je beelden zonder de parkverlichting aan (gemaakt omstreeks 3.00 uur), nadien volgen er beelden waarbij de parkverlichting aan is zodat de ochtendploegen aan het werk kunnen en het park kunnen klaarstomen voor een nieuwe dag pretpark.
Tekst: ThemeParkVision
Video: Nick Jespers
top