Login
Paswoord Login

Paswoord vergeten? We sturen het je zo terug op!

Join the club! Schrijf een tripreport, of upload je action shots.
Delen die laatste adrenaline-ervaring.
Parkgids Nieuws Artikels Community Home
Indrukwekkende bouwput in Heide-Park ResortShare
  • Auteur: Glenn Van Hoeydonck @ 26 Nov 10

De spanning stijgt op de bouwwerf van de nieuwe Dive-Coaster in Heide-Park : een team specialisten werd overgebracht naar het Noord-Duitse pretpark en werkt momenteel 24 uur per dag. Samen met de twee grootste betonpompen van Duitsland trekt men namelijk een enorme betonvlakte op die onderdeel gaat uitmaken van ‘Krake’, de nieuwe top attractie.

 

Indrukwekkende klus

Heide-Park wil er koste wat het kost voor zorgen dat vanaf april 2011 de moedigste piraten het nieuwe avontuur in de themazone ‘Bucht der Totenkopfpiraten’ (baai der doodshoofdpiraten) kunnen beleven. Daarom loopt het werk op de bouwplaats van ‘Krake’ – wat Duits is voor ‘Octopus’ - al meerdere weken op topsnelheid. Door de gigantische omvang van het project worden ook de doorwinterde arbeiders op de proef gesteld. Sinds enkele dagen werkt men – zelfs ondanks vrieskou en sneeuwval – namelijk aan een indrukwekkend staaltje bouwkunst. Op de plaats waar binnenkort de treintjes hun 41 meter diepe afdaling zullen beëindigen, ontstaat er immers een betonoppervlakte met meer dan imposante afmetingen: deze meet 2500 m² en is bovendien 30 centimeter dik. “Met ruim 200 betonmixers – die al het nodige materiaal voor de klus aanleverden – stond er een lange file van het centrum van Soltau tot aan het park” zegt projectleider Jürgen W. Laue.

 

Professionele aanpak

Het meest unieke aan dit bouwproject is echter het feit dat deze betonplaat uit één stuk moet worden vervaardigd. Aangezien deze vlakte binnenkort als bodem van een meer moet gaan dienen, wil men immers vermijden dat het kostbare water tussen de voegen wegsijpelt. Het is een grote uitdaging om deze enorme hoeveelheid beton in zulke korte tijd tot een egale, naadloze oppervlakte te verwerken. “Enkel deze reusachtige betonpompen hebben slangen met een diameter van 30 centimeter en de ongelooflijke reikwijdte van  58 meter. Er zijn zes exemplaren van in Duitsland, waarvan we er dus twee naar Heide-Park gehaald hebben”, verklaart Laue. Opdat alles volgens planning zou verlopen, wordt dit enorme project vierentwintig uur op vierentwintig in de gaten gehouden door achttien experts. Deze zorgen niet enkel voor de effectieve storting van het beton, maar voeren tevens regelmatig tests uit om de kwaliteit van het gebruikte materiaal na te gaan. Zelfs ondanks het feit dat Heide-Park momenteel niet geopend is voor bezoekers, is het momenteel dus uiterst spannend in Noord-Duitsland’s grootste pretpark!

 

Meer weten?

Wil je de vorderingen rond het spectaculaire nieuwe rollercoaster ‘Krake’ op de voet volgen, controleer dan regelmatig volgende websites:

www.heide-park-baublog.de

www.killerkrake.de

 

Bron & foto: Heide-Park Resort

top