Baron 1898
Vanaf 1 juli worden bezoekers de goudmijn van Baron 1898 ingestuurd. Ze maken met meer dan 90 kilometer per uur een vrije val van 37,5 meter de mijnschacht in, waarna een onheilspellende rit volgt. De nieuwe dive coaster is uniek in de Benelux en omgeving, en is alleen toegankelijk voor durfals die minstens 1,40 meter groot zijn.Negen keer Negen Pleinen Festijn
Elke zaterdag in juli en augustus – op 4, 11, 18 en 25 juli en 1, 8, 15, 22 en 29 augustus – is het Negen Pleinen Festijn en blijft de Efteling open tot middernacht. Alle attracties zijn geopend, het Sprookjesbos is sprookjesachtig verlicht en de parkshow Raveleijn is in het donker extra spannend met speciale lichteffecten. Op de negen pleinen kunnen parkbezoekers ‘s avonds genieten van wervelende live optredens van meer dan honderd muzikanten, acrobaten en artiesten. Van Zuid-Amerikaanse salsa tot schlagerfestijn, en van sprookjesbal tot internationaal straattheater. Elke week is er een gratis gastoptreden.
Tiësto Efteling Aquanura show
Speciaal voor – en samen met – de Efteling maakte de wereldberoemde DJ Tiësto een dancemix van bekende Tiësto- en Efteling-klassiekers. Met meer dan 200 fonteinen, 900 lampen, speciale effecten en bijpassende beats vormt deze show een krachtige waterchoreografie. De dance versie van de Aquanura show is alleen tijdens het Negen Pleinen Festijn te zien.De Sprookjessprokkelaar
Op de paden van het Sprookjesbos staan bezoekers oog in oog met een van de oudste bewoners van de Efteling: de Sprookjessprokkelaar. Deze wonderlijke, vrolijke grijsaard is één met de natuur en voelt de verhalen die door de takjes van de bomen zijn opgevangen. Hij schrijft ze op en vertelt ze vol vuur aan iedereen die ze wil horen. Want zo blijven sprookjes en verhalen bestaan.
Parkshows
Er zijn twee parkshows met meerdere voorstellingen per dag. In het openluchttheater in het Sprookjesbos beleven Sprookjesboomvrienden Roodkapje, Draak, Wolf en Assepoester grappige avonturen. In de parkshow Raveleijn groeien vijf kinderen uit tot volwassen ruiters te paard om samen de wrede overheerser van de stad Raveleijn te bevechten. In deze show spelen echte paarden en raven de hoofdrol.Overnachten
Op zevenmijlspassen van het attractiepark liggen het Efteling Hotel en het vakantiepark Efteling Bosrijk. Het hotel met 122 comfortkamers voor het hele gezin en 19 sprookjesachtige themasuites is bij uitstek geschikt voor één overnachting. Efteling Bosrijk, in de achtertuin van het attractiepark, biedt ruimte voor een meerdaags verblijf van twee of drie nachten. Alle arrangementen zijn inclusief onbeperkt toegang tot de Efteling.
Alle informatie kun je raadplegen op www.efteling.com/zomer.
Tekst: © Efteling