Het seizoen 2011 zal in de annalen van de parkgeschiedenis van Walibi Belgium geschreven worden als het jaar waarin alles veranderde voor Walibi
Walibi steekt in een volledig nieuw kleedje en staat in het teken van muziek
Het is een historische opening voor het Waverse park en zijn hoofdpersonnage Walibi. Beiden hebben afgelopen winter een ware gedaanteverwisseling ondergaan. Een relooking die kan tellen : de beroemde popster Walibi maakt nu deel uit van een muziekgroep, genaamd W.A.B en gaat de strijd aan tegen zijn tweelingbroer Squad, die een rivaliserende rockband creëerde, The SkunX. En dat duel belooft heel wat vonken en vuur ...
De tweestrijd tussen de broers wordt centraal geplaatst in verschillende nieuwe attracties van het park: een nieuwe 4D attractie, een nieuw spektakel, de nieuwe kinderzone Walibi Playland, een Walibi Flagshipstore, straatanimatie, meet&greets, etc ... .
Eerst en vooral is er de gloednieuwe 4D attractie Rokken Roll. Het is de eerste kortfilm in 3D met en over Walibi. De beelden worden verrijkt met verschillende fysische effecten zoals water, rook en bewegende zetels: de vierde dimensie.
De muzieksterren van W.A.B en The SkunX zullen elke dag van het seizoen meerdere live concerten geven in het park, in een gloednieuw spektakel ‘‘The Music Battle, The Show’’. De bezoekers zullen daarnaast de kans krijgen om de nieuwe rocksterren te ontmoeten via verschillende straatanimaties. Welke band verkiezen ze? Die grapjas van een Walibi of de gemene Squad? De charmante Fibi of die engerd van een Motiv? Pop of dark rock?
Een « Rokken Roll » seizoen
Rokken Roll is een gloednieuwe 4D film, die exclusief te zien is in Walibi. Deze film werd intern geproduceerd speciaal voor de Walibi parken en is de allereerste Walibi filmproductie van het nieuwe Walibi.
Op weg naar het eerste concert, zal de muziekgroep W.A.B een knotsgek en hels avontuur beleven in de mysterieuze onderwereld van Shimmeria. Dankzij bewegende stoelen en andere special effects zal de bezoeker werkelijk kunnen meeleven in de film. (duurtijd : 9 minuten).
“The Music Battle”, het eerste live concert van W.A.B en The SkunX
De bezoekers nemen plaats in een donkere grot .... de wonderbaarlijke Vita Drakovitz verschijnt op het podium … zij kondigt een speciaal optreden aan! En dit tot vreugde van het publiek: een echte Music Battle vol actie, special effects, stunts, dans, drama, komedie en natuurlijk muziek. De internationale productie van deze show maakt dat de bezoekers een nooit eerder vertoonde kwaliteitsshow in Walibi te zien zullen krijgen. Bovendien lanceert Walibi een unicum door als allereerste een tweetalige show in België te brengen.
Een muzikaal pretpark
Walibi is het eerste pretpark dat muziek centraal plaatst in al haar activiteiten. De liedjes van de twee groepen W.A.B en The SkunX zullen doorheen het hele park te horen zijn. Hun live concert zal te beleven zijn in de Fabulous Arena, alsook tijdens de verschillende ontmoeting en signeersessies in de straten van het park. Sommige attracties zullen zelfs met een themesong worden uitgerust.
Een « nieuw » park
De nieuwe Walibi wereld zal zich ook weerspiegelen in het park door middel van een nieuw logo, nieuwe decoratie, nieuwe kleding voor het personeel, nieuwe winkels en tal van andere verrassingen die de bezoekers zullen ontdekken.
Een team van een hondertal mensen heeft heel de winter hard gewerkt om de bezoekers het allerbeste aan te bieden. Meer dan 11 miljoen euro werd reeds geïnvesteerd om deze nieuwe leefwereld te crëeren. Ook de exclusieve kidszone werd volledig hernieuwd: Walibi Playland kreeg een nieuwe look en alle attracties kregen een nieuwe beleving.
www.walibi.com
Afgelopen seizoen vonden 1,4 unieke bezoekers hun weg naar de website voor praktische info en om goedkope tickets te kopen. Vanaf dit jaar is walibi.com echter opgevat als een portaalwebsite waar de bezoeker de volledige Walibi wereld kan ontdekken : pretparken, games, clips, strips, muziek, … . De bedoeling is komaf te maken met de seizoensgebonden ervaring van het park en de beleving van Walibi online te verlengen doorheen het hele jaar.
Alles verandert, behalve de toegangsprijs
De prijzen voor 2011 blijven onveranderd in vergelijking met 2010, zelfs in het ‘‘jaar waarin alles verandert’’.
In 10 jaar tijd steeg de toegangsprijs met slechts 2.5 euro. Ter vergelijking, de consumentenindex steeg over diezelfde periode met 35%.
Online tarief vanaf € 25
Kinderen jonger dan 3 Gratis
Kinderen (3-11 jaar) € 27
Bezoekers 12+ jaar € 31
Senioren (55+) en mindervalide € 27
Groepen (20+ personen) vanaf € 21
Tekst en foto: © 2011 - Walibi Belgium